Idealny zakład pracy

Ludzie często zadają sobie pytanie i myślą o tym jaka praca jest najlepsza i gdzie chcieliby pracować. Jednak prawda jest taka że każdy powinien szukać takiej pracy którą będzie kochać i wykonywać z przyjemnością Niezależnie od tego co to będzie. Nie mogą oni patrzeć na to co będzie dla nich najwygodniejsze oraz czy będą oni mogli w tej pracy siedzieć w domu. Liczy się przyjemność z pracowania. Wiadomo ze każdy chciałby pracować w swoim mieszkaniu jednak nie jest to możliwe. Na świecie pracownicy dzielą się na fizycznych oraz na umysłowych i rolę muszą zostać podzielone, nie można być tym i tym.

Bardzo także ciekawą praca jest praca na wysokościach. Wiele firm zajmuję się właśnie pracą na wysokościach. Oczywiście ludzie którzy dla nich pracują zarabiają bardzo dobre pieniądze a co za tym idzie są bardzo dobrze ubezpieczeni w razie jakiegoś wypadku o który nie jest trudno wykonując tak niebezpieczne i ryzykowne prace. Tak więc jak można łatwo zauważyć praca na wysokościach wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak ludzie decydują się na nią ponieważ łączy się to z wysokim wynagrodzeniem.

Warto jest wiedzieć że niektóre firmy bardzo ostrożnie podchodzą do zatrudniania osób aby mieć pewność że są one całkowicie zdrowe oraz że nie zasłabną podczas pracy i nie spadną z wysoka. Kandydaci przechodzą specjalne testy psychologiczne jak i wydolnościowe w celu znalezienia idealnego pracownika na to stanowisko. Jednak taka praca nie zawsze może być przyjemna ponieważ w zimę może okazać się bardzo trudna do wykonania.

Sposób na zarobek

Kolejnym ze sposobów na zarobienie pieniędzy jest własna działalność gospodarcza. Może to być np. Sklep ze śrubkami, salon odnowy biologicznej, wypożyczalnia rowerów, restauracja, warsztat samochodowy, firma informatyczna itd. Jednak w dzisiejszych czasach aby wbić się w rynek trzeba mieć naprawdę dobry pomysł na długotrwały biznes który musi być przede wszystkim unikatowy. Trzeba mieć pomysł oraz kapitał – i to zazwyczaj nie mały. Otwarcie restauracji to wydatek „na dzień dobry” ok. 1 miliona złotych. Nie każdy takie pieniądze posiada. W takim przypadku trzeba wziąć kredyt z banku. Zwrot inwestycji to okres od 5 lat w górę oczywiście jeśli w tym czasie firma nie upadnie. W międzyczasie opłaty stałe: wynagrodzenia, amortyzacja sprzętu, itp. – na te koszta Twój biznes będzie musiał sam zarobić – miesiąc w miesiąc. A jeżeli właśnie uruchomiony biznes okaże się niewypałem? Kredyt trzeba spłacać, pracowników zwolnić + wypłacić im odprawy za przedwczesne zerwanie umowy.

Długi rosną, weźmiesz kolejny kredyt na spłatę należności i raty kredytu wcześniejszego. Po pewnym czasie wpadniesz w pętlę kredytową z której jest naprawdę ciężko wyjść. Nie będziesz już wymarzonym znanym restauratorem z dużego miasta tylko specjalistą ds. Kredytów i należności. Czy tak sobie wyobrażałeś swoją niedaleką przyszłość? Oczywiście może się zdarzyć, że trafisz w niszę i Twoja działalność będzie dobrze prosperować i przynosić zyski – pozostanie mi tylko Ci pogratulować i życzyć wytrwałości, szczęścia oraz samych sukcesów.

Praca na etacie

Jeden ze sposobów zarobienia pieniędzy to praca na etacie. Wstajemy codziennie o 6-7 rano, wychodzimy z domu, na swoim stanowisku pracy spędzamy 8 godz. Wracamy do domu. Obiad, rodzina, telewizja, spanie. Na następny dzień to samo. I tak od poniedziałku do piątku, czasami w soboty i niedziele. Aż do 65-70 roku życia, kiedy to przechodzimy na emeryturę – jeżeli będziemy w stanie dożyć.

Ten sposób nie ma praktycznie żadnych wad – zaletą jest stałe wynagrodzenie, który może jednak zakłócić np. reorganizacja w firmie w której pracujemy. Dodatkowo monotonia, brak perspektyw lub jak powiedział kiedyś Robert Frost „Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście”. Bardzo motywująca perspektywa. Oczywiście może się zdarzyć, że lubisz swoją pracę, atmosferę oraz masz możliwość „spełniania się” w niej – w takim przypadku pozostaje mi tylko pogratulować i życzyć sukcesów. Niestety może zdarzyć się tak iż stracimy tę pracę i będziemy potrzebowali szybko gotówki. Zasiłek chorobowy nie należy się osobie, która jest niezdolna do pracy i nie ma prawa do ubezpieczenia chorobowego, a ubezpieczenie ustało po wyczerpaniu prawa do zasiłku.

Zasiłek chorobowy nie przysługuje osobom :
* z ustalonym prawem do reny lub emerytury z powodu niezdolności do pracy
* jeżeli ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego
* nie nabyła prawa do zasiłku chorobowego w czasie trwania ubezpieczenia z powodu nieprzepracowania wymaganego okresu (pracownicy 30 dni) Do zasiłku chorobowego nie ma prawa także osoba, która po wygaśnięciu stosunku pracy, kontynuowała lub podjęła działalność w celu zarobkowym na której podstawie była objęta ubezpieczeniem chorobowym, a także gdy podjęta działalność mimo, że nie stanowi tytułu do objęcia ubezpieczeniem chorobowym, zapewnia prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby.

Pisanie CV

Włącz myślenie podczas pisania aplikacji – byłbyś zaskoczony, gdybyś dowiedział się jak wiele życiorysów stanowi dowód na głupotę aplikantów. Błędy gramatyczne, błędy w nazwiskach lub adresach, listy motywacyjne zaadresowane do zupełnie innych przedsiębiorców itd. Każdego z tych błędów można było uniknąć, kiedy autor myślał nad tym co pisze. Po napisaniu przeczytaj – najlepszą metodą na uniknięcie pomyłek jest uważne przeczytanie zarówno CV, jak i listu motywacyjnego. Bardzo często ludzie są tak zmęczeni tworzeniem swoich życiorysów, że rezygnują ze sprawdzenia błędów. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie kogoś, aby przeczytał to, co napisałeś i zwrócił uwagę na błędy, które mogłeś przeoczyć.

Używaj prostego języka – przywykło się uważać, że osoby przeprowadzające selekcję dokumentów są fanatykami języka polskiego i mistrzami w posługiwaniu się skomplikowanymi frazami. Jest tak, że są oni normalnymi ludźmi. Bardzo prawdopodobne, że oni też potrzebowali pomocy w stworzeniu własnych CV, aby dostać stanowisko, które zajmują obecnie. Wcale nie muszą posługiwać się językiem polskim na mistrzowskim poziomie, dlatego nie próbuj używać wymyślnych konstrukcji lub rzadkich sformułowań, tylko po to, by zaimponować przyszłemu pracodawcy. Prosty, zrozumiały język będzie atutem twego CV.

A teraz ostatnia rada: nawet jeśli CV jest już znakomite, nadal musisz liczyć się z porażką. Osoby czytające Twój życiorys mogą być po prostu zmęczone, mogły już podjąć decyzję dotyczącą zatrudnienia któregoś z kandydatów lub też oferta nie była przeznaczona dla Ciebie. Jeśli nie dostałeś posady o którą się starałeś, nie zniechęcaj się.

Zadania pracodawcy

Pracodawca ma chronić zdrowie i życie pracowników, a w szczególności: organizować pracę w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy, zapewniać przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów oraz zasad BHP, wydawać polecenia usunięcia uchybień w tym zakresie oraz kontrolować wykonanie tych poleceń, zapewniać wykonanie nakazów, wystąpień decyzji i zarządzeń wydanych przez organy nadzoru nad warunkiem pracy, zapewniać wykonanie zaleceń społecznego inspektora pracy.

Pracodawca rozpoczynający działalność jest zobowiązany w ciągu 14 dni zawiadomić na piśmie inspektora pracy oraz inspektora sanitarnego o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności oraz przewidywanej liczbie pracowników, a także złożyć pisemna informację o środkach i procedurach przyjętych dla spełniania wymagań wynikających z przepisów BHP, dotyczących danej dziedziny działalności.

Kierownik który zarządza pracownikami jest obowiązany: organizować stanowiska pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, dbać o sprawność środków ochrony indywidualnej oraz ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem, organizować, przygotowywać i prowadzić pracę, uwzględniając zabezpieczenie pracowników przed wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi i innymi chorobami związanymi z warunkami środowiska pracy, dbać o bezpieczny i higieniczny stan pomieszczeń pracy i wyposażenia technicznego, a także o sprawność środków ochrony zbiorowej i ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem, egzekwować przestrzeganie przez pracowników przepisów i zasad wynikających z BHP, zapewniać wykonanie zaleceń lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad pracownikami.
Szukaj
Sonda - akcje

  Jakie akcje posiadasz w swoim portfelu finansowym?

  • ALIOR BANK
  • ENEA
  • MBANK
  • PGNIG
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Ciekawe video
Najnowsze komentarze
 • MrHubi o Złote Myśli
  Programy partnerskie są ciekawą formą zarobku na stronach internetowych. Trzeba tylko s...
 • Strategiusz o Pozycjonowanie stron internetowych
  Próbowałem jakiś czas temu pozycjonować swoją stronę internetową pensjonatu ale nie...
 • Masłowski P. o Leasing
  Przydałoby się auto w firmie, tylko muszę rozważyć czy bardziej będzie dla mnie korz...
 • Siedlewski o Firma w sieci
  Prowadzę już kilka lat firmę w sieci i jestem bardzo zadowolony. Akurat mnie się udał...
 • Mateuszello o Kredyty gotówkowe
  Niedawno władowałem się w kredyt gotówkowy i teraz mam przez to problemy. Z pensji nie...
słupy granitowe : BKG
Rynek i finanse kredyty gotowkowe firma w sieci leasing hipoteka pozycjonowanie stron internetowych a 2 zagadnienie finansowa tworzenie strony internetowej tworzenie prezentacji praca jako pisarz copywritting sprzedaz produktow a 3 zagadnienie finansowa a 2 adtaily zlote mysli program partnerski nazwa pl program afiliacyjny nazwa pl wspolpraca z allegro a 4 zagadnienie finansowa a 3 program partnerski helion lancuszki google adsense netshare pisanie artykulow a 5 zagadnienie finansowa a 4 programy partnerskie zaklady sportowe wlasna strona internetowa zalety pracy przez internet wady zarabiania w internecie a 6 zagadnienie finansowa a 5 jak zarabiac zarobki w internecie zarabianie w sieci na czym zarobic praca a 7 zagadnienie finansowa a 6 umowa o prace w internecie praca w internecie a prawo praca a dziecko artysta w internecie kazdy chcialby pracowac przez internet a 8 zagadnienie finansowa a 7 praca przez internet sposoby zarabiania przez internet zarabianie w internecie stala praca marzeniem wielu polakow polska krajem bezrobocia a 9 zagadnienie finansowa a 8 polska atrakcyjnym krajem dla mlodych dlaczego bezrobocie w naszym kraju spadlo w ostatnim czasie zagraniczne posrednictwo pracy czy anglia i stany zjednoczone to juz przezytek platna pomoc posrednika pracy a 10 zagadnienie finansowa a 9 czy warto szukac zatrudnienia w kraju czy warto poswiecac wszystko dla wyjazdy prasowe ogloszenia dla naiwnych kryzys na rynku pracy bezrobocie nie jedno ma imie a 11 zagadnienie finansowa a 10 zle warunki pracy darmowe szkolenia dla bezrobotnych szkolenia szansa dla pozostajacych bez pracy krotkotrwale zatrudnienia praca sezonowa dla nieletnich a 12 zagadnienie finansowa a 11 wyzysk polskich pracownikow czy warto pracowac na czarno umowa zlecenie zamiast umowy o prace jak poradzic sobie z kryzysem nie musisz kupowac samochodu bo go posiadac a 13 zagadnienie finansowa a 12 idealny zaklad pracy sposob na zarobek praca na etacie pisanie cv zadania pracodawcy a 14 zagadnienie finansowa a 13 bezrobocie gdzie chca pracowac kobiety obowiazki pracodawcy praca w nowej firmie co nalezy sie pracownikowi a 15 zagadnienie finansowa a 14 co robic w czasie szukania pracy najpopularniejsze kierunki ogloszenia o prace gdzie szukac pracy idealna praca a 16 zagadnienie finansowa a 15 kilka pytan z rozmow kwalifikacyjnych wymuszony urlop praca sezonowa nietypowe cv wyjazd do pracy kobiet za granice a 17 zagadnienie finansowa a 16 nauka jezyka najczestsze wymowki kiedy sie spoznimy rozmowa z pracodawca praca w domu pracujacy student a 18 zagadnienie finansowa a 17 praca w kraju kwitnacej wisni praca emerytow gdzie szukac dobrej pracy kredyty hipoteczne kredyty chwilowki a 19 zagadnienie finansowa a 18 kredyty samochodowe kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne karta kredytowa i linia kredytowa kredyty konsolidacyjne a 20 zagadnienie finansowa a 19 kredyty obrotowe narodowy bank polski elastycznosc i ograniczenia rachunku i lokat rada polityki pienieznej rodzaje hipoteki zagadnienie finansowa a 20