Co robić w czasie szukania pracy

Co mamy zrobić podczas poszukiwania pracy? Nie dostajemy ani jednego maila zwrotnego chociaż wysłaliśmy już tysiące maili CV. W takiej sytuacji najważniejsze jest to aby się nie załamywać i w żadnym wypadku nie poddawać. Musimy zdać sobie jedno zasadnicze pytanie czy czasem nie szukamy pracy która jest dla nas na początek zbyt wymagająca a my nie mamy odpowiedniego doświadczenia. Nie musimy się wstydzić tego że zaczniemy od pracy która nie jest zbyt dobrze opłacana oraz o niskim prestiżu. Zazwyczaj nie staramy się wielce o pracę bo co tu mówić o staraniach kiedy siedzimy przed komputerem i wysyłamy CV kilkoma kliknięciami. Omijamy te oferty które wymagają od nas czegoś więcej. Możemy także zajść do Urzędu pracy który nie zawsze ale często ma w swojej ofercie jakieś oferty pracy.

Konkurencja jest bardzo duża jeśli chodzi o osoby poszukujące ciekawej pracy. Musimy być w swoich wysiłkach wytrwali oraz bardzo kreatywni i oryginalni. Ostatnio czytałem artykuł o pewnym mężczyźnie który dostał pracę na wysokim stanowisku ponieważ wysłał do firmy CV w formie kolorowego komiksu. Bardzo to ujęło właściciela firmy i postanowił niezwłocznie go zatrudnić bez większych formalności. Był to znakomity ruch ponieważ wysyłał jasny sygnał mówiący o tym iż dana osoba jest bardzo kreatywna oraz nie boi się ucieczki poza współczesne schematy. Można poprzez takie kreatywne zabiegi zmniejszyć ilość wysyłanych aplikacji CV a za to zwiększymy na pewno jakość tych aplikacji a co najważniejsze ich skuteczność się zwiększy.

Najpopularniejsze kierunki

Każdego roku uczelnie robią rankingi związane z najbardziej obleganymi kierunkami studiów. Do najbardziej popularnych należą: dziennikarstwo, psychologia, socjologia, administracja oraz pedagogika. W każdej szanującej się uczelni znajdziemy któryś z tych kierunków. Jak wiadomo im więcej studentów tym lepiej dla uczelni. Psychologia jest modnym kierunkiem odkąd nasze tempo życia co roku przyśpiesza. Psycholodzy uchodzą za inżynierów dusz. Dbają o to aby ludzie nie zagubili własnego ja w tym wyścigu o pracę i pozycję społeczną. Za naukę i wychowanie nowych małych obywateli są odpowiedzialni rodzice a także pedagodzy. Bardzo przyjemnym i rozwijającym się odłamem jest dziennikarstwo. Nie każdy możne zostać dziennikarstwem ponieważ do tego kierunku trzeba się poczuwać. Jest to jeden z najtrudniejszych kierunków z wyżej wymienionych. O wielu zawodach można się dowiedzieć tylko z podręczników historycznych. Dzieje większości zapomnianych zawodów dobrze odzwierciedla historia kowalstwa.

Był to zawód wykonywany już od 3000 r. p.n.e. aż do pierwszej połowy XX w. Bez niego nowoczesna technika z całą pewnością nie rozwinęła by się w takim tempie. Jednak to właśnie technika spowodowała to, że kowalstwo stało się zawodem nie mającym już znaczenia.

Kiedy powstały fabryki robiące daną rzecz szybko i dobrze to kowale nie mieli już tak naprawdę co robić. Choć ich dzieła były tworzone z pasją i miały własny charakter, to niska cena fabrycznych zamienników wypierała ich arcydzieła. Zaniknęło sitarstwo – sztuka ręcznego wyrabiania sit, kołodziejstwo – wytwarzanie kół i wozów, repasacja – naprawa pończoch, a nawet względnie młode zecerstwo – czyli zajęcie polegające na układaniu czcionek w maszynach drukarskich. Flisacy, puszkarze, płatnerze, konwisarze, balwierze, wyoblarze, rymarze czy stelmachowie również byli cenionymi specjalistami.

Ogłoszenia o pracę

Warto przeglądać portale zamieszczające ogłoszenia w miarę często, gdyż szybkość odpowiedzi na podane ogłoszenie może mieć wpływ na czas oczekiwania na rozmowę kwalifikacyjną. Dokładność przy przeszukiwaniu ofert pracy to również ważna cecha przy szukaniu pracy. Pracodawcy w swoich ogłoszeniach często wypisują wymagania, które muszą być spełnione. Trzeba mieć na uwadze to, iż kandydat, który nie spełnia podanych warunków nie jest zbyt wartościowy dla przyszłego pracodawcy. W ten sposób także marnujemy swój cenny czas oraz czas innych. Wiele ofert nie spełnia naszych oczekiwań a mimo wszystko wysyłamy tam swoją aplikację. W ten sposób także marnujemy czas ludzi którzy zajmują się rekrutacją i którzy umawiają nas na spotkanie na które i tak nie mamy zamiaru iść. Wytrwałość to kolejna cecha, która powinna być stałym składnikiem naszej osobowości przy poszukiwaniu zatrudnienia, bowiem nawet najlepsze doświadczenie oraz wykształcenie nie gwarantuje zdobycia wymarzonego stanowiska.

Sieć wydaje się być idealnym miejscem, w którym można znaleźć naprawdę interesujące oferty pracy. Istnieje tam tysiące stron z ogłoszeniami o pracę, oddalonych o zaledwie jedno kliknięcie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednią frazę, aby rozpocząć proces poszukiwania. Oferty pracy można znaleźć na stronach ogłoszeniowych, obok ofert dotyczących sprzedaży jakiegoś produktu, kupna nieruchomości czy usług mechanika.

Portal pracy, zamieszcza zazwyczaj oferty pracy podziale na poszczególne branże. Za pośrednictwem serwisów możemy od razu wysłać aplikację do ogłoszeniodawcy. Często można się spotkać z nieaktualną ofertą pracy ale nie ma co w takim przypadku załamywać rąk. Chociaż poszukiwanie pracy w internecie może wydawać się dosyć absorbujące, to jak pokazują badania, jest to najpopularniejsza obecnie forma szukania zatrudnienia.

Gdzie szukać pracy

Ludzie bardzo często zastanawiają się gdzie mają szukać ofert pracy. Tak więc obecnie są one prezentowane w rożnych miejscach. Oczywiście najwięcej ofert można znaleźć w internecie i to tam właśnie większość osób skupia się właśnie w tym miejscu na poszukiwaniach. Warto jest także powiedzieć o tym że ludzie szukają ofert w telegazecie. Bardzo dużą ilość ofert można znaleźć także w różnego rodzaju gazetach gdzie przeznaczane są specjalne strony ofert pracy. Jednak należy powiedzieć że zazwyczaj ofert jakie widnieją w gazetach są nieaktualne i stare. Dlatego też myślę że to właśnie internet jest takim najlepszym i najpewniejszym źródłem dotyczącym poszukiwania pracy.

Zazwyczaj w dzisiejszych nowoczesnych firmach jeśli zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną to nie będziemy rozmawiać bezpośrednio z szefem tylko z osobą która w tej firmie pełni stanowisko doradcy personalno zawodowego.

W każdej większej firmie która ciągle się rozwija i zatrudnia nowych pracowników powinno znaleźć się miejsce dla doradcy personalnego. Taki człowiek pomoże wybrać odpowiedniego kandydata z grupy chętnych który będzie odpowiedni na proponowane stanowisko. Właściciel firmy będzie wtedy miał pewność iż pracownik którego zaludniają jest najlepszy z grupy chętnych i inwestycja w niego nie będzie na marne i przyniesie korzyści. Pracodawca płaci za usługę a w zamian za to ma pewność że zatrudnia pracownika który jest dobry w tym co robi. Rozmowę kwalifikacyjną z doradcą personalno zawodowym powinno się traktować prawie jak egzamin bo od tego zależy czy zasłużymy aby nas przyjąć. Nie wystarczy przygotowanie z działu który obejmuje nasze przyszłe stanowisko ale także możemy być zaskoczeni pytaniami psychologicznymi.

Idealna praca

Każdy z nas powinien znaleźć sobie taką pracę która była by dla nas satysfakcjonująca oraz będzie także opłacalna. Wiadomo że taka praca może trafić się nam nie od razu. Nie możemy zrezygnować z poszukiwać po jednej czy dwóch nieudanych próbach. Poszukiwanie idealnej pracy powinno stanowić nasz priorytet. Jeśli spełniany się w pracy, dostajemy dobre wynagrodzenie wtedy jesteśmy uśmiechnięci i bardziej pogodni. Musimy zastanowić się co tak naprawdę chcemy robić z miłą chęcią. Wtedy musimy pod tą kategorię poszukiwać posady. Jeśli to konieczne to zrób prawo jazdy, idź na różne kursy doszkalające oraz ucz się obcego języka. Jeśli żadna praca ci nie odpowiada to stwórz własną firmę i pracuj sam na siebie.

Wiele ludzi chcąc znaleźć ciekawa pracę szuka w ofertach zagranicznych przedsiębiorstw. Praca za granicą wcale nie musi się kojarzyć z koniecznością wyjazdu za chlebem. Młodzi ludzie jadą pracować za granicami polski ponieważ są tam wyższe stawki, mogą nabrać cennego doświadczenia oraz przeszlifować język obcy który tutaj jest już niemal standardem w wymaganiach pracodawców. Poza pracą mogą poznać kulturę innych krajów.

Bardzo popularne są wyjazdy które organizują agencje pracy tymczasowej. Są to zazwyczaj wyjazdy do pracy sezonowej na przykład przy zbiorach owoców lub warzyw. Wtedy możemy nauczyć się języka obcego co jest bardzo cenne później dla polskiego pracodawcy. Powinniśmy także postarać się o to aby zostawić w obcym kraju jakiś kontakt do siebie. Może w przyszłości będą tam potrzebowali kogoś takiego jak my.
Szukaj
Sonda - akcje

  Jakie akcje posiadasz w swoim portfelu finansowym?

  • ALIOR BANK
  • ENEA
  • MBANK
  • PGNIG
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Ciekawe video
Najnowsze komentarze
 • MrHubi o Złote Myśli
  Programy partnerskie są ciekawą formą zarobku na stronach internetowych. Trzeba tylko s...
 • Strategiusz o Pozycjonowanie stron internetowych
  Próbowałem jakiś czas temu pozycjonować swoją stronę internetową pensjonatu ale nie...
 • Masłowski P. o Leasing
  Przydałoby się auto w firmie, tylko muszę rozważyć czy bardziej będzie dla mnie korz...
 • Siedlewski o Firma w sieci
  Prowadzę już kilka lat firmę w sieci i jestem bardzo zadowolony. Akurat mnie się udał...
 • Mateuszello o Kredyty gotówkowe
  Niedawno władowałem się w kredyt gotówkowy i teraz mam przez to problemy. Z pensji nie...
Rynek i finanse kredyty gotowkowe firma w sieci leasing hipoteka pozycjonowanie stron internetowych a 2 zagadnienie finansowa tworzenie strony internetowej tworzenie prezentacji praca jako pisarz copywritting sprzedaz produktow a 3 zagadnienie finansowa a 2 adtaily zlote mysli program partnerski nazwa pl program afiliacyjny nazwa pl wspolpraca z allegro a 4 zagadnienie finansowa a 3 program partnerski helion lancuszki google adsense netshare pisanie artykulow a 5 zagadnienie finansowa a 4 programy partnerskie zaklady sportowe wlasna strona internetowa zalety pracy przez internet wady zarabiania w internecie a 6 zagadnienie finansowa a 5 jak zarabiac zarobki w internecie zarabianie w sieci na czym zarobic praca a 7 zagadnienie finansowa a 6 umowa o prace w internecie praca w internecie a prawo praca a dziecko artysta w internecie kazdy chcialby pracowac przez internet a 8 zagadnienie finansowa a 7 praca przez internet sposoby zarabiania przez internet zarabianie w internecie stala praca marzeniem wielu polakow polska krajem bezrobocia a 9 zagadnienie finansowa a 8 polska atrakcyjnym krajem dla mlodych dlaczego bezrobocie w naszym kraju spadlo w ostatnim czasie zagraniczne posrednictwo pracy czy anglia i stany zjednoczone to juz przezytek platna pomoc posrednika pracy a 10 zagadnienie finansowa a 9 czy warto szukac zatrudnienia w kraju czy warto poswiecac wszystko dla wyjazdy prasowe ogloszenia dla naiwnych kryzys na rynku pracy bezrobocie nie jedno ma imie a 11 zagadnienie finansowa a 10 zle warunki pracy darmowe szkolenia dla bezrobotnych szkolenia szansa dla pozostajacych bez pracy krotkotrwale zatrudnienia praca sezonowa dla nieletnich a 12 zagadnienie finansowa a 11 wyzysk polskich pracownikow czy warto pracowac na czarno umowa zlecenie zamiast umowy o prace jak poradzic sobie z kryzysem nie musisz kupowac samochodu bo go posiadac a 13 zagadnienie finansowa a 12 idealny zaklad pracy sposob na zarobek praca na etacie pisanie cv zadania pracodawcy a 14 zagadnienie finansowa a 13 bezrobocie gdzie chca pracowac kobiety obowiazki pracodawcy praca w nowej firmie co nalezy sie pracownikowi a 15 zagadnienie finansowa a 14 co robic w czasie szukania pracy najpopularniejsze kierunki ogloszenia o prace gdzie szukac pracy idealna praca a 16 zagadnienie finansowa a 15 kilka pytan z rozmow kwalifikacyjnych wymuszony urlop praca sezonowa nietypowe cv wyjazd do pracy kobiet za granice a 17 zagadnienie finansowa a 16 nauka jezyka najczestsze wymowki kiedy sie spoznimy rozmowa z pracodawca praca w domu pracujacy student a 18 zagadnienie finansowa a 17 praca w kraju kwitnacej wisni praca emerytow gdzie szukac dobrej pracy kredyty hipoteczne kredyty chwilowki a 19 zagadnienie finansowa a 18 kredyty samochodowe kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne karta kredytowa i linia kredytowa kredyty konsolidacyjne a 20 zagadnienie finansowa a 19 kredyty obrotowe narodowy bank polski elastycznosc i ograniczenia rachunku i lokat rada polityki pienieznej rodzaje hipoteki zagadnienie finansowa a 20