Archive for the ‘finansowa’ Category

Bezrobocie

Bezrobocie to temat, który notorycznie omijają wszelkie porady dla szukających pracy w masowych mediach takich jak telewizja, gazeta czy internet. Szukający pracy starają się uciec od określenia “bezrobotny”, i nic w tym dziwnego. Bezrobotny to przecież człowiek przegrany, w depresji, bez minimalnych szans na dalsze szczęśliwe, spokojne oraz bezstresowe życie. A ty przecież szukasz pracodawcy i chcesz znaleźć dobrą pracę! Porady, których potrzebujesz, to porady dla szukających pracy, a nie dla biernie czekających na spadnięcie złotego deszczu leniuchów!

Jeżeli nie masz pracy oraz nie studiujesz, to ty właśnie jesteś bezrobotny. Nieważne, jak bardzo będziesz temu zaprzeczał, fakt pozostaje faktem: na Twoim koncie nie pojawiają się zarabiane przez Ciebie pieniądze. Nie masz szefa i żadne z Twoich zajęć nie przynosi istotnych pieniędzy.

Nie znaczy to, że masz teraz usiąść i zwiesić głowę. Bezrobocie to poważny problem, który do tego musiał przytrafić się akurat Tobie. Brak pracy może spowodować pogorszenie samopoczucia, napady depresji czy brak chęci poszukiwania pracy. Nawet jeżeli czytałeś inne porady dla szukających pracy i stosujesz się do rad, które się w nich znajdują, masz przed sobą od kilku tygodni, do kilku miesięcy bezrobocia. Jeżeli załamiesz się w trakcie, szanse znalezienia pracy spadną niemal do zera. Na szczęście, jeżeli zadziałasz szybko i zdecydowanie, masz sporą szansę uniknąć sporej części kłopotów związanych z bezrobociem, a w efekcie szybko dostać dobrą pracę.

Gdzie chcą pracować kobiety

Administracja biurowa oraz państwowa, obsługa klientów oraz finanse to pożądane miejsca pracy kobiet. Przedstawicielki płci pięknej bardzo chętnie pracowałyby także w sprzedaży, turystyce, marketingu czy w zawodach ściśle związanych z szerokimi mediami, sztuką oraz branżą rozrywkową. Kobiety mniej chętnie jak mężczyźni zdecydowałyby się na pracę w innym mieście i co za tym idzie przeprowadzkę. Zawody chętnie wybierane przez kobiety wcale nie muszą być mniej pożądane przez mężczyzn. Istnieje wiele specjalizacji zawodowych, w których przewaga kobiet jest zdecydowanie większa niż wskazania dla mężczyzn. Księgowość, audyt oraz podatki to dziedziny, w których to właśnie kobiety chciałyby pracować chętniej od mężczyzn.

Z całą pewnością praca niani to typowa praca dla kobiet. Na rynku pojawiła się coraz większa ilość usług związanych, które w zamyśle mają podnieść kwalifikacji osób, które pracują lub chciałby podjąć pracę jako opiekunki do dzieci. Koszty zazwyczaj oscylują wokół 600-700 złotych. Statystyczna niania dla dzieci w dużym mieście zarabia około 10 złotych za godzinę swojej pracy. Czyli na opłacenie takiego szkolenia musi przeznaczyć wypłatę z około 60 godzin swojej pracy. Czyli tak naprawdę to tydzień pracy niańki. Opiekunki w mniejszych miejscowościach czasami zarabiają połowę stawki lub jeszcze niżej.

Kurs trwa 4 dni, czyli opiekunki będą z innego miasta muszą dodatkowo liczyć się z kosztami związanymi z noclegiem. Szkolenie zostało podzielone na dwa bloki. Pierwszy obejmuje szkolenie w zakresie pomocy przy nagłym losowym wypadku( 6h). Reszta to godziny wykładowe na których dostajemy wiedzę na temat zachowań oraz psychologii dziecka.

Obowiązki pracodawcy

Obowiązkiem pracodawcy jest:
– udzielenie za pracę zatrudnionego w niedziele jednego dnia wolnego w ciągu 6 dni kalendarzowych po takiej niedzieli,
– udzielenie za prace w święto jednego dnia wolnego od pracy w ciągu okresu rozliczeniowego, W sytuacji kiedy pracodawca nie jest w stanie udzielić wolnego dnia za pracę w niedzielę w ciągu 6 dni kalendarzowych od tej niedzieli, powinien to zrobić do końca okresu rozliczeniowego.

Jeżeli i to nie będzie możliwe to pracodawca powinien wypłacić pracownikowi dodatek specjalny do wynagrodzenia za wykonaną pracę. Dodatek wynosi 100 procent stawki godzinowej pracownika za każdą godzinę którą przepracował w niedzielę. Jeżeli zdarzy się sytuacja kiedy pracodawca nie może udzielić dnia wolnego pracownikowi za prace w święto to także obowiązany jest wypłacić mu dodatek na takich samych zasadach jak za prace w niedziele.

Pracodawca ma prawo kontrolować pracę pracownika. Jednym ze sposobów kontroli pracy w firmie, jest analiza pracy. Jest to sprawozdanie co i jak długo robili pracownicy w konkretnym dniu o konkretnej porze. Pomóc pracodawcy w tym może zaprojektowany przez polskich inżynierów system informatyczny PentaKoP. Jego koncepcja jest o tyle ciekawa, iż to pracownicy samodzielnie wprowadzają do systemu konkretne dane na temat dzisiejszej swojej pracy. Na pierwszy rzut oka taki system do sporządzenia własnego rachunku sumienia z dnia pracy, może dawać pracownikowi możliwości oszukania poprzez zdeformowanie danych. Jeśli np. ktoś przespał część dnia, zawsze może wprowadzić wyśmienite dane na wyrost. Wykaże on, że pracował dłużej niż w rzeczywistości. W praktyce, choć takie kłamstwo oczywiście jest możliwe, łatwo jest je namierzyć. PentaKoP to koncepcja stworzona dla firm oraz organizacji, które funkcjonują w oparciu o prowadzenie projektów.

Praca w nowej firmie

Ludzie którzy zaczynają pracę w nowej firmie bardzo często nie wiedzą czym się ona zajmuje, tak więc te profesjonalne firmy przygotowują dla swoich nowych pracowników specjalne praktyki oraz szkolenia gdzie uczą się od podstaw w jaki sposób należy pracować oraz jak rozmawiać z potencjalnym klientem. Warto jest się przyłożyć do takich szkoleń ponieważ one mogą się przydać już do końca życia. Niekoniecznie właśnie w tej firmie ale po prostu w życiu lub też w innej pracy. Każde zdobyte doświadczenie można kiedyś wykorzystać. Zazwyczaj takie szkolenia lub też praktyki prowadzą osoby które już wiele lat pracują w tej branży i posiadają wielką wiedzę na dany temat.

Koniecznością jest to iż pracodawca za pomocą kierownika lub dyrektora poinformował nowego pracownika zasadniczych regulacjach prawnych które są potrzebne do badania okoliczności oraz przyczyn wypadków a także do dochodzenia roszczeń pieniężnych w wypadku lub podczas nabycia choroby zawodowej. Jest to konieczność każdego zakładu pracy aby udostępnić pracownikowi bezpieczne oraz higieniczne stanowisko na którym będzie pracować. Polskie prawo mów iż państwo zapewnia każdemu obywatelowi bezpieczeństwo także zadba o to aby przy wykonywaniu obowiązków w pracy także nie zagrażało nic jego zdrowiu lub życiu. Jest to regulowane poprzez system edukacji, ubezpieczenia dzięki którym będziemy mogli rościć sobie prawo do odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu. Pracownik nie może pracować w miejscu które zagraża jego zdrowiu lub życiu.

Co należy się pracownikowi

Pracownik który się uczy lub studiuje ma prawo do urlopu który ma wymiar 21 dni roboczych w każdym studenckim roku. Urlop przeznacza się na zajęcia obowiązkowe, sesji egzaminacyjnej czy pracy magisterskiej. Urlop dla zaocznego studenta w wymiarze 28 dni roboczych obowiązuje w ciągu całego toku nauczania. A dodatkowe 6 dni roboczych urlopu przysługuje studentowi do przygotowań egzaminów końcowych.

*urlop bezpłatny i zwolnienie z części dnia pracy. Pracownik nie będzie miał prawa do wynagrodzenia na zasadzie porozumienia (zależne od woli pracodawcy).
*jeżeli pracownik uczy się w innej miejscowości, może wystąpić do pracodawcy o zwrot kosztów przejazdu, noclegu i diet (jak przy delegacjach służbowych).
*zwrot kosztów podręczników i pomocy szkolnych Nie tylko studenci mają specjalne prawa. Kobiety w ciąży także objęte są specjalną ochroną w swoich zakładach pracy. Pracodawca nie może zatrudnić kobiety w ciąży do pewnych prac. Takimi pracami są :
– praca na taśmie,
– praca w pozycji stojącej która trwa łącznie 3 godziny w czasie etatu,
– praca przy komputerze przez więcej niż 4 godziny.

Najważniejszym prawem pracownicy która jest zatrudniona na stałe na czas określony jest to iż pracodawca po dowiedzeniu się iż jest ona w ciąży nie może takiej pracownicy zwolnić. Może to zrobić jedynie kiedy taka pracownica złamała by prawo lub działała na szkodę firmy. Pracodawca musi zatrudniać pracownicę do końca trwania ciąży oraz później w czasie trwania urlopu macierzyńskiego. Jeśli pracownica wcześniej pracowała w niebezpiecznych warunkach to w takim razie jej szef musi zapewnić jej pracę zastępczą bezpieczniejszą niż wykonywała do tej pory.
Szukaj
Sonda - akcje

  Jakie akcje posiadasz w swoim portfelu finansowym?

  • ALIOR BANK
  • ENEA
  • MBANK
  • PGNIG
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Ciekawe video
Najnowsze komentarze
 • MrHubi o Złote Myśli
  Programy partnerskie są ciekawą formą zarobku na stronach internetowych. Trzeba tylko s...
 • Strategiusz o Pozycjonowanie stron internetowych
  Próbowałem jakiś czas temu pozycjonować swoją stronę internetową pensjonatu ale nie...
 • Masłowski P. o Leasing
  Przydałoby się auto w firmie, tylko muszę rozważyć czy bardziej będzie dla mnie korz...
 • Siedlewski o Firma w sieci
  Prowadzę już kilka lat firmę w sieci i jestem bardzo zadowolony. Akurat mnie się udał...
 • Mateuszello o Kredyty gotówkowe
  Niedawno władowałem się w kredyt gotówkowy i teraz mam przez to problemy. Z pensji nie...
prowizja bankowa - czym jest i ile wynosi?
Rynek i finanse kredyty gotowkowe firma w sieci leasing hipoteka pozycjonowanie stron internetowych a 2 zagadnienie finansowa tworzenie strony internetowej tworzenie prezentacji praca jako pisarz copywritting sprzedaz produktow a 3 zagadnienie finansowa a 2 adtaily zlote mysli program partnerski nazwa pl program afiliacyjny nazwa pl wspolpraca z allegro a 4 zagadnienie finansowa a 3 program partnerski helion lancuszki google adsense netshare pisanie artykulow a 5 zagadnienie finansowa a 4 programy partnerskie zaklady sportowe wlasna strona internetowa zalety pracy przez internet wady zarabiania w internecie a 6 zagadnienie finansowa a 5 jak zarabiac zarobki w internecie zarabianie w sieci na czym zarobic praca a 7 zagadnienie finansowa a 6 umowa o prace w internecie praca w internecie a prawo praca a dziecko artysta w internecie kazdy chcialby pracowac przez internet a 8 zagadnienie finansowa a 7 praca przez internet sposoby zarabiania przez internet zarabianie w internecie stala praca marzeniem wielu polakow polska krajem bezrobocia a 9 zagadnienie finansowa a 8 polska atrakcyjnym krajem dla mlodych dlaczego bezrobocie w naszym kraju spadlo w ostatnim czasie zagraniczne posrednictwo pracy czy anglia i stany zjednoczone to juz przezytek platna pomoc posrednika pracy a 10 zagadnienie finansowa a 9 czy warto szukac zatrudnienia w kraju czy warto poswiecac wszystko dla wyjazdy prasowe ogloszenia dla naiwnych kryzys na rynku pracy bezrobocie nie jedno ma imie a 11 zagadnienie finansowa a 10 zle warunki pracy darmowe szkolenia dla bezrobotnych szkolenia szansa dla pozostajacych bez pracy krotkotrwale zatrudnienia praca sezonowa dla nieletnich a 12 zagadnienie finansowa a 11 wyzysk polskich pracownikow czy warto pracowac na czarno umowa zlecenie zamiast umowy o prace jak poradzic sobie z kryzysem nie musisz kupowac samochodu bo go posiadac a 13 zagadnienie finansowa a 12 idealny zaklad pracy sposob na zarobek praca na etacie pisanie cv zadania pracodawcy a 14 zagadnienie finansowa a 13 bezrobocie gdzie chca pracowac kobiety obowiazki pracodawcy praca w nowej firmie co nalezy sie pracownikowi a 15 zagadnienie finansowa a 14 co robic w czasie szukania pracy najpopularniejsze kierunki ogloszenia o prace gdzie szukac pracy idealna praca a 16 zagadnienie finansowa a 15 kilka pytan z rozmow kwalifikacyjnych wymuszony urlop praca sezonowa nietypowe cv wyjazd do pracy kobiet za granice a 17 zagadnienie finansowa a 16 nauka jezyka najczestsze wymowki kiedy sie spoznimy rozmowa z pracodawca praca w domu pracujacy student a 18 zagadnienie finansowa a 17 praca w kraju kwitnacej wisni praca emerytow gdzie szukac dobrej pracy kredyty hipoteczne kredyty chwilowki a 19 zagadnienie finansowa a 18 kredyty samochodowe kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne karta kredytowa i linia kredytowa kredyty konsolidacyjne a 20 zagadnienie finansowa a 19 kredyty obrotowe narodowy bank polski elastycznosc i ograniczenia rachunku i lokat rada polityki pienieznej rodzaje hipoteki zagadnienie finansowa a 20