Archive for the ‘finansowa’ Category

Kilka pytań z rozmów kwalifikacyjnych

1. Co się Panu podobało, a co nie podobało w ostatnim miejscu pracy?
2. W jaki sposób planuje Pan poważniejsze zadania i przygotowuje się do ich realizacji?
3. Jakie cechy najbardziej Pana wyróżniają?
4. Co może Pan zrobić dla nas takiego, czego nie potrafią inni?
5. Jak radzi sobie Pan z napięciem?
6. Czy chciałby Pan wykonywać pracę swojego przełożonego?
7. Proszę ocenić siebie na skali od jednego do dziesięciu.
8. Czego Pan najbardziej nie lubi?
9. Jakie cechy osobowości są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w Pańskiej dziedzinie?
10. Co powiedziałby Pan o przełożonym, który postępuje nie fair albo z którym trudno się współpracuje?
11. Ma Pan w południe wyznaczoną wizytę u lekarza. Czekał Pan na nią 10 dni. Ale w ostatnim momencie wypadło jakieś ważne spotkanie. Co Pan robi?
12. Co by Pan zrobił, gdyby musiał podjąć jakąś decyzję, a nie byłoby do tego odpowiedniej procedury?
13. Widzi Pan ten długopis? Proszę mi go sprzedać.
14. Dlaczego tak często zmienia Pan pracę?
15. Każda praca ma swoje plusy i minusy. Proszę podać przykład niektórych minusów z Pańskiej ostatniej pracy.
16. Czy ma Pan dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku?
17. Czy zmiana pracy przyniosła Panu wymierne korzyści? Jakie?

Jeśli już wiemy co nas czekać może na rozmowie powinniśmy wiedzieć także jak ubrać się na taką okoliczność. Jak wiadomo istotną rolę w zdobyciu nowej interesującej nas pracy odgrywa nasz wizerunek zewnętrzny. Bardzo ważne jest to jak nas postrzegają ludzie. Nasz ubiór da wiele informacji naszemu przyszłemu pracodawcy jakimi jesteśmy ludźmi. Najlepiej jest ubrać się na galowo. Wtedy stwarzamy wizerunek eleganckiej i poważnej osoby. Najlepiej aby kolory stroju nie były zbyt krzykliwe tylko stonowane i spokojne. Tak jak ważny jest ubiór jest ważny makijaż i fryzura. Nie powinna ona wzbudzać kontrowersji ale stanowić tylko dodatek. Częstym błędem u pań jest t iż ubierają się zbyt wyzywająco co sprawia iż pracodawca nie postrzega nas jako przyszłego pracownika a obiekt pożądania. Nie jest to dobra technika ponieważ tak i tak pracodawca będzie spodziewał się od nas wyników pracy a nie tylko ładnego wyglądu. Nie powinniśmy przesadzać z biżuterią i obwieszaniem się różnymi dodatkami. Powinniśmy ubrać się delikatnie aby pracodawca wiedział że on jest szefem a my jego pracownikiem.

Wymuszony urlop

Z przemijającym czasem coraz większa ilość świeżo upieczonych ojców decyduje się na urlop tacierzyński. jak na razie urlop macierzyński jest dostępny w liczbie 7 dni lecz za rok ma to już być 10 dni wolnego. Jest to urlop dla tatusiów którzy chcą spędzić trochę czasu ze swoim maleństwem. Niestety jednak jest grupa mężczyzn która buntuje innych iż macierzyński urlop to wstyd i tylko kobiety chodzą na opiekę nad dziećmi. Urlop w tej formie przysługuje ojcom w ciągu 12 miesięcy od urodzenia się dziecka.

Po upływie tego terminu urlop tacierzyński przepada. Pracodawca, który zbyt szybko pochwalił pracownika i go awansował nie może tak szybko zmienić zdania i musi liczyć się z różnymi konsekwencjami. Nie może go odwołać w każdej chwili, ponieważ gdyby następnego dnia pracy zastanowił się i zdecydował, że popełnił błąd, musiałby on dać swojemu pracownikowi wypowiedzenie zmieniające, które co gorsza dopiero po upływie trzech miesięcy może przywrócić pracownika na poprzednie, niższe stanowisko. Dlatego też decyzje o awansie czasem trzeba kilka razy przemyśleć żeby nie popełniać błędów, i aby firma w dalszym ciągu poprawnie funkcjonowała. Poza tym nie warto jest psuć atmosfery w pracy, ponieważ pracownik który dostaje awans, a na drugi dzień się go odwołuje nie może być zadowolony.

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie czy warto jest często zmieniać pracę i pracodawcę. Jednak trzeba sobie powiedzieć że tak, oczywiście odpowiednio rozumując sowo „często”. Wiadomą sprawą jest to że wraz z wiekiem pracownika wzrasta potrzeba stabilizacji oraz zwiększa się chęć zajmowania wyższego stanowiska w różnych strukturach organizacji. Tak więc jeśli zdarzy się że pracodawca szuka osoby do pracy, która wymagałaby dużego stażu i kojarzyłaby się ze stabilizacją, chętniej zatrudni kogoś takiego, oczywiście jeśli przepracował on u swojego byłego pracodawcy co najmniej kilka ładnych lat. Warto jest zaznaczyć ze obecna sytuacja na rynku budowlanym namawia firmy do szukania nowych pracowników którzy pracują u konkurencji.

Praca sezonowa

Dzięki pracy sezonowej można w krótkim czasie zdobyć finanse niezbędne do realizacji wakacyjnych planów czy zachcianek. Rzadko jest to praca biurowa, znacznie częściej młodzież pracującą sezonowo można spotkać w letnich kurortach, barach, sklepikach, czy stoiskach handlowych. Nietrudno więc zgadnąć, że praca w takim charakterze bywa męcząca i często nie jest zbyt przyjemna. Przeważnie zarobki pozostawiają wiele do życzenia. Korzystniejszą opcją dla studenta jest wyjazd za granicę i praca w innych realiach niż panujące w Polsce. Podczas gdy polski rynek najczęściej oferuje roznoszenie ulotek za minimalną stawkę krajową, poza naszymi granicami mimo że również nie spotkamy rozwijających i zapierających dech w piersiach ogłoszeń, niewątpliwie czekają na nas wyższe płace.

Z całą pewnością pracą sezonowa nie możemy nazwać pracy handlowca czy przedstawiciela. Wykształcenie około medyczne na stanowisku przedstawiciela medycznego jest ważnym i bardzo wysoko kwalifikowanym atutem, zwłaszcza, iż jest to wciąż najczęściej poszukiwany fachowiec na farmaceutycznym rynku. W Polsce co roku przybywa ponad tysiąc magistrów farmacji. Równolegle wzrasta także liczba miejsc zatrudnienia dla absolwentów takiego kierunku studiów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę przedstawiciel medyczny aby otrzymać całą listę ofert pracy dla przedstawiciela medycznego. Osoba ubiegająca się o takie stanowisko powinna spełniać szereg określonych predyspozycji. Kandydat na przedstawiciela medycznego musi łączyć w sobie zarówno wiedzę z farmakologii, jak i predyspozycje personalne. Pracodawca zazwyczaj wymaga wyższego wykształcenia, doświadczenia na podobnym stanowisku. Przedstawiciel medyczny jest zawodem bardzo wymagającym, pracodawcy szukają osób które nie tylko skończyły wyższe studia kierunków medycznych oraz farmaceutycznych ale osoba którą zatrudnią musi mieć łatwość nawiązywania nowych kontaktów.

Nietypowe CV

Tworzenie nietypowych CV stało się obecnie czymś w rodzaju mody, a pomysłowość aplikantów zdaje się nie mieć granic. Jedną z popularnych obecnie form CV jest realizowanie krótkich, dynamicznych prezentacji w formie filmu. Wyprodukowanie takiego dzieła wymaga sporego zaangażowania i nie lada zdolności. Należy bowiem zająć się bardzo wieloma kwestiami jak scenariusz filmu, scenografia, dobór aktorów i miejsc. Przydatne były by także zdolności aktorskie i reżyserskie. Na koniec wystarczy tylko zmontować film w spójną całość i wysłać do pracodawcy. Taki rodzaj promocji własnej osoby może się okazać strzałem w sedno. Innym sposobem na zwrócenie uwagi pracodawcy na swoją osobę jest umieszczenie własnego CV na wielkim bilbordzie. Billboard zawieszony w widocznym miejscu, jest doskonałym przekaźnikiem informacji.

Z ujawnionymi wewnątrz CV informacjami może się zapoznać każdy, kto sprawia, że nasze dane mogą zostać wykorzystane wbrew naszej woli. Interesującym pomysłem promocji własnej osoby było przysłanie życiorysu w formie puzzli. Osoba odpowiedzialna za rekrutację musiała się z pewnością sporo natrudzić zanim udało się jej poznać kwalifikacje kandydata. Niestety żadne nawet idealne CV nie da nam tyle co własna wiedza. Podstawą sukcesu jest właśnie odpowiednia wiedza którą musimy posiadać aby osiągnąć upragnioną niezależność finansową. Wśród wielu ofert w sieci jest mnóstwo propozycji w których niewiele można osiągnąć. Mam tu na myśli klikanie w banery, rożnego rodzaju łańcuszki czy czytanie płatnych maili. Ten sposób zarabiania może szybko zniechęcić do przyjęcia dalszej pracy.

Kolejnym problemem który ma większość ludzi to programy partnerskie i systemy MLM jako jakieś piramidy finansowe. Większość z nas co dzień bierze udział w jakiś piramidach finansowych nawet nie będąc tego w pełni świadom. Płacimy za fundusz emerytalny, dobrowolnie oddajemy pieniądze na kupony totolotka, przykładów można by podawać wiele. Czy przeciętny pracownik korporacji ma szanse zarabiać tyle co prezes? Z pewnością NIE. Przy wyborze firmy z którą chciałbyś współpracować warto zorientować się czy proponuje ona szkolenie które pomaga w rozpoczęciu współpracy. Warto również samemu poszukać odpowiedniego kursu który pozwoli poszerzyć swoją wiedzę na temat marketingu sieciowego. Można poszukać odpowiedniej literatury.

Wyjazd do pracy kobiet za granicę

Dla kobiet wyjazd poza granice kraju związany jest często z podjęciem pracy jako opiekunka osoby starszej czy też dzieci. Najczęściej wyjeżdżają kobiety po 50 roku życia, ponieważ to one nie umieją znaleźć zatrudnienia w kraju oraz nie są objęte aktywizacją zawodową. Praca jako opiekunka wydaje się być łatwa, przede wszystkim, że panuje myślenie, że jest to praca lekka, zapewniająca dużo pieniędzy oraz dach nad głową z wyżywieniem.

Często myślenie jest bardzo proste, które potem ma się nijak do rzeczywistości, ponieważ samym lubieniem pieniędzy się nic nie zrobi. Jeśli przyjrzeć ogłoszenia pracy zagranicznej, należy zauważyć, iż oferty pracy dla opiekunek wymagają bez względu, czy to opiekunka osób starszych czy opiekunka dziecięca cierpliwości i opanowania, wyrozumiałości, tolerancji, troskliwości, wesołości, komunikatywności.

Główne cechy opiekunki to sumienność i opanowanie tak jak w zawodzie detektywa. Oglądając seriale o detektywach chyba każdy ma wrażenie że sam z całą pewnością poradziły sobie w sytuacjach w jakich on występuje. Niestety nie zawsze praca detektywa jest taka miła i oraz prosta jak to widać na szklanym ekranie. Często człowiek znajduje się w sytuacji zagrożenia życia i musi zwiększyć swoje siły aby wyjść z sytuacji niebezpieczeństwa. Oczywiście są też takie akcje kiedy dosłownie nie dzieje się nic i detektyw zastanawia się co on tutaj robi. Jeśli ktoś chciałby podjąć się wyzwania zostania prywatnym detektywem i po długotrwałych szkoleniach zdobędzie patent na pewno znajdzie klientów. W naszych czasach, kiedy to ludzie się ciągle zdradzają, popełniają przestępstwa czy też wpadają w inne kłopoty, detektywi mają pełne ręce roboty. Może pewnego dnia zaproszą Cię do telewizji abyś tam podzielił się swoimi sposobami i zarobił dodatkowe pieniądze oraz dokonał reklamy swojego biura detektywistycznego, które oczywiście każdemu pomoże.
Szukaj
Sonda - akcje

  Jakie akcje posiadasz w swoim portfelu finansowym?

  • ALIOR BANK
  • ENEA
  • MBANK
  • PGNIG
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Ciekawe video
Najnowsze komentarze
 • MrHubi o Złote Myśli
  Programy partnerskie są ciekawą formą zarobku na stronach internetowych. Trzeba tylko s...
 • Strategiusz o Pozycjonowanie stron internetowych
  Próbowałem jakiś czas temu pozycjonować swoją stronę internetową pensjonatu ale nie...
 • Masłowski P. o Leasing
  Przydałoby się auto w firmie, tylko muszę rozważyć czy bardziej będzie dla mnie korz...
 • Siedlewski o Firma w sieci
  Prowadzę już kilka lat firmę w sieci i jestem bardzo zadowolony. Akurat mnie się udał...
 • Mateuszello o Kredyty gotówkowe
  Niedawno władowałem się w kredyt gotówkowy i teraz mam przez to problemy. Z pensji nie...
Rynek i finanse kredyty gotowkowe firma w sieci leasing hipoteka pozycjonowanie stron internetowych a 2 zagadnienie finansowa tworzenie strony internetowej tworzenie prezentacji praca jako pisarz copywritting sprzedaz produktow a 3 zagadnienie finansowa a 2 adtaily zlote mysli program partnerski nazwa pl program afiliacyjny nazwa pl wspolpraca z allegro a 4 zagadnienie finansowa a 3 program partnerski helion lancuszki google adsense netshare pisanie artykulow a 5 zagadnienie finansowa a 4 programy partnerskie zaklady sportowe wlasna strona internetowa zalety pracy przez internet wady zarabiania w internecie a 6 zagadnienie finansowa a 5 jak zarabiac zarobki w internecie zarabianie w sieci na czym zarobic praca a 7 zagadnienie finansowa a 6 umowa o prace w internecie praca w internecie a prawo praca a dziecko artysta w internecie kazdy chcialby pracowac przez internet a 8 zagadnienie finansowa a 7 praca przez internet sposoby zarabiania przez internet zarabianie w internecie stala praca marzeniem wielu polakow polska krajem bezrobocia a 9 zagadnienie finansowa a 8 polska atrakcyjnym krajem dla mlodych dlaczego bezrobocie w naszym kraju spadlo w ostatnim czasie zagraniczne posrednictwo pracy czy anglia i stany zjednoczone to juz przezytek platna pomoc posrednika pracy a 10 zagadnienie finansowa a 9 czy warto szukac zatrudnienia w kraju czy warto poswiecac wszystko dla wyjazdy prasowe ogloszenia dla naiwnych kryzys na rynku pracy bezrobocie nie jedno ma imie a 11 zagadnienie finansowa a 10 zle warunki pracy darmowe szkolenia dla bezrobotnych szkolenia szansa dla pozostajacych bez pracy krotkotrwale zatrudnienia praca sezonowa dla nieletnich a 12 zagadnienie finansowa a 11 wyzysk polskich pracownikow czy warto pracowac na czarno umowa zlecenie zamiast umowy o prace jak poradzic sobie z kryzysem nie musisz kupowac samochodu bo go posiadac a 13 zagadnienie finansowa a 12 idealny zaklad pracy sposob na zarobek praca na etacie pisanie cv zadania pracodawcy a 14 zagadnienie finansowa a 13 bezrobocie gdzie chca pracowac kobiety obowiazki pracodawcy praca w nowej firmie co nalezy sie pracownikowi a 15 zagadnienie finansowa a 14 co robic w czasie szukania pracy najpopularniejsze kierunki ogloszenia o prace gdzie szukac pracy idealna praca a 16 zagadnienie finansowa a 15 kilka pytan z rozmow kwalifikacyjnych wymuszony urlop praca sezonowa nietypowe cv wyjazd do pracy kobiet za granice a 17 zagadnienie finansowa a 16 nauka jezyka najczestsze wymowki kiedy sie spoznimy rozmowa z pracodawca praca w domu pracujacy student a 18 zagadnienie finansowa a 17 praca w kraju kwitnacej wisni praca emerytow gdzie szukac dobrej pracy kredyty hipoteczne kredyty chwilowki a 19 zagadnienie finansowa a 18 kredyty samochodowe kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne karta kredytowa i linia kredytowa kredyty konsolidacyjne a 20 zagadnienie finansowa a 19 kredyty obrotowe narodowy bank polski elastycznosc i ograniczenia rachunku i lokat rada polityki pienieznej rodzaje hipoteki zagadnienie finansowa a 20