Archive for the ‘finansowa’ Category

Kredyty samochodowe

Marzysz o kupnie nowego, szybszego auta, a może chcesz kupić dobry używany motocykl? Kredyty samochodowe ułatwią ci realizację tych planów. Są to kredyty celowe, z których uzyskane pieniądze muszą być przeznaczone na zakup pojazdu (samochodu osobowego, przyczepy kempingowej, motocykla, motoroweru, skutera czy łodzi motorowej). W przypadku tych kredytów bank stosuje zabezpieczenia: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu, a także dodatkowo cesję praw z polisy AC. Dzięki tym zabezpieczeniom kredyty są niskooprocentowane i korzystniejsze od zwykłych kredytów gotówkowych na dowolny cel. Jak wiadomo kredyty samochodowe przeznaczone są na konkretny cel, którym jest kupno nowego środka transportu przez osoby, które nie mają oszczędności. Z tego względu umowy kredytu samochodowego przewidują bardzo długie okresy spłaty rat – nawet do 10 lat, a raty są niższe w porównaniu do kredytów mieszkaniowych. Zdolność kredytowa osoby ubiegającej się o kredyt samochodowy jest łatwiejsza do osiągnięcia. Atutem tego kredytu są zerowe raty i możliwość spłacania go nawet po sprzedaży samochodu zakupionego dzięki temu kredytowi. Niestety sfera kredytów samochodowego jest niezmienna – ani potrzeby klientów, ani oferty banków nie podlegają zdecydowanym zmianom. Konkurencja w sektorze tego rodzaju kredytów też pozostaje stabilna, co wpływa na zmniejszenie się wielkości rat, wydłużanie okresu kredytobrania, a także minimalizowanie formalności, po to, by zachęcić nas do wzięcia kredytu na nowe, szybsze auto.

Kredyty mieszkaniowe

Często nazwę kredyty mieszkaniowe używa się zamiennie z nazwą kredyty hipoteczne, są one tak jakby potocznym ich odpowiednikiem. Wbrew pozorom są to dwa różne rodzaje kredytów. Kredyt hipoteczny jest szerszym określeniem, gdyż obejmuje inne typy kredytów, to jest: przeznaczone na zakup nieruchomości, konsolidacyjne i hipoteczne na nieruchomości komercyjne. Natomiast kredyty mieszkaniowe są celowe, a więc można je przeznaczyć na przykład na: zakup lokalu mieszkalnego, domu, działki budowlanej, na budowę domu, lecz nie można przeznaczyć na zakup ziemi rolnej lub samochodu. Pieniądze przekazywane są w drodze przelewu bankowego bezpośrednio na konto sprzedającego (w przypadku sprzedaży mieszkania) lub kredytobiorcy (w przypadku budowy domu) na podstawie umowy o kredyt mieszkaniowy i aktu notarialnego, jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, a jeśli na pierwotnym to istotna jest umowa przedwstępna z deweloperem. W pierwszym przypadku problem z kredytem pojawia się, jeśli nieruchomość nie ma księgi wieczystej. Dotyczy to jedynie mieszkań „z drugiej ręki”, bo nowe mieszkania wpisywane są do księgi wieczystej po wybudowaniu. Do tego czasu kredyt mieszkaniowy jest ubezpieczany przez kredytobiorcę (niestety są to dodatkowe koszta) lub ma wyższą marżę. Kredyty na budowę domu tzw. budowlano hipoteczne, które wypłaca się w transzach, są przed każdym kolejnym przelewem monitorowane – wymaga się dokumentacji postępów w budowie, faktur, zdjęć, dokonuje się inspekcji itp. Średnio kredyty mieszkaniowe zaciągane są na kwotę 240 tysięcy złotych, a spłaty odbywają się w przeciągu kilkudziesięciu lat. Możliwa jest wcześniejsza spłata długu, zwykle związana z dodatkową opłatą. Zwróćmy więc uwagę, czy oby na pewno będzie to korzystna decyzja.

Rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne

Kredyty preferencyjne są przyznawane przez banki komercyjne na specjalnych warunkach spłaty, z dofinansowaniem Skarbu Państwa lub z różnych programów strukturalnych. Przykładami kredytów preferencyjnych są: kredyt dla rolników na określony płody rolne, kredyt dla studentów oraz możliwość dopłacenia około 1/4 środków pieniężnych ze Skarbu Państwa do kredytu mieszkaniowego. Kredyty na mieszkanie należą do najpopularniejszych kredytów preferencyjnych. Dzięki programowi „Rodzina na swoim” wiele młodych małżeństw kupiło pierwsze wspólne mieszkanie lub dom. W ramach tego rządowego programu udzielane są pożyczki wyłącznie dla małżeństw i osób samotnie wychowujących przynajmniej jedno dziecko. Są też inne wymogi, jak aktualny brak posiadania prawa własności lub współwłasności do jakiejkolwiek nieruchomości mieszkalnej. Osoba ubiegająca się o dopłatę w chwili wnioskowania nie może być nawet najemcą lokalu. Beneficjenci, którzy kiedykolwiek korzystali z dotacji do mieszkania, z pewnością otrzymają negatywne rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach. Jeśli ubiegające się małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca dziecko nie ma zdolności kredytowej, by zaciągnąć kredyt, wówczas w jego imieniu umowę kredytu zawierają spokrewnione osoby. Od 30 sierpnia tego roku zajdzie kilka zmian w przyznawaniu kredytów preferencyjnych w ramach programu „Rodzina na swoim”, a mianowicie: obniżenie wieku kredytobiorców (poniżej 35 lat), poszerzenie tej grupy o singli oraz zmniejszenie wysokości maksymalnych cen mieszkań (o 42% na rynku wtórnym i 28% na rynku pierwotnym) lub kosztów budowy, na które będzie można zaciągnąć kredyt. Niestety zmiany te nie zapowiadają poprawy sytuacji młodych, którzy starają się o swoje pierwsze mieszkanie.

Karta kredytowa i linia kredytowa

Jeśli potrzebujesz dodatkowej rezerwy pieniędzy, karta kredytowa i linia kredytowa zapewnią ci taki minimalny, choć wysoko oprocentowany, kredyt. Linia kredytowa to po prostu limit na rachunku bankowym, do jakiego kredytobiorca może się zadłużyć w okresie określonym umową. Regularne wpływy na rachunek automatycznie regulują dług. Na rachunku bieżącym klienta lub na oddzielnym koncie bankowym może znajdować się linia kredytowa standardowo lub na wniosek klienta. Dysponując kartą kredytową możemy w ten sposób robić zakupy bez obaw, że zabraknie nam środków na koncie. To ją odróżnia od karty debetowej. Nawet nie trzeba mieć konta, żeby posługiwać się kartą kredytową. Na karcie znajduje się limit kredytowy, który zależy od wysokości dochodów. Wśród zalet posiadania karty kredytowej jest zwiększenie płynności finansowej. Karta kredytowa ratuje też nas w sytuacjach, gdy zabraknie nam gotówki. Codzienne korzystanie z karty kredytowej jest nieopłacalne ze względu na jej wysokie oprocentowanie, dlatego zaleca się rozwagę w posługiwaniu się kartą. Pomaga nam w tym określony na podstawie zarobków limit, który ustrzeże nas przed zadłużeniem. Karta kredytowa prawie nie ma wad, a może giną one w blasku zalet… Posiadanie jej można by rzec spowszedniało i nie wskazuje już na stan majątkowy jej posiadacza. Karta kredytowa jest w tej chwili standardową ofertą proponowaną każdemu klientowi, przy czym limity kredytowe są zróżnicowane, uzależnione od dochodów, aczkolwiek bardzo wysokie. Czy opłaca się korzystać z kart kredytowych? W obliczu wysokich kosztów, jakie pociąga za sobą używanie karty kredytowej, z pewnością nie jest to opłacalne, aczkolwiek bardzo wygodne.

Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne to oferta skierowana do osób, które spłacają kilka pożyczek jednocześnie i chciałyby uporządkować swoje zobowiązania względem różnych instytucji finansowych. Produkt bankowy, jakim jest ten rodzaj kredytu, ma na celu wsparcie w spłacaniu istniejących już zobowiązań względem banku. Polega to na tym, że zostają uregulowane wszystkie zadłużenia przez bank, w wyniku czego powstaje jeden duży kredyt. Jego atrakcyjność wynika z tego, że kredyt spłacany jest w niższych ratach rozłożonych na dłuższy okres. Ponadto oprocentowanie tego kredytu jest zdecydowanie niższe niż w innych pożyczkach. Wydłużenie okresu kredytowania daje szansę zebrania oszczędności przez kredytobiorcę. Kredyt konsolidacyjny poza tym, że spłaca różne rodzaje kredytu np. mieszkaniowe, samochodowe, spłatę debetu na karcie kredytowej itp., to także daje możliwość przeznaczenia części pieniędzy na sfinansowanie dowolnego celu np. zakup nowej chłodziarki. Trzeba jednak pamiętać, że w związku z niższymi ratami i dłuższym okresem kredytowania, wzrasta całkowita suma do spłacenia. W przypadku tego kredytu, jak też wielu innych, sprawdzana jest zdolność kredytowa, a także dane na temat kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Innymi słowy, jeśli nie będziemy w stanie spłacić kilku zaciągniętych kredytów, to nie otrzymamy możliwości spłaty ich w postaci jednego dużego kredytu konsolidacyjnego. Kredyty konsolidacyjne nie są bowiem metodą na oddłużenie, a banki chcą mieć pewność, że zobowiązania będą systematycznie regulowane.
Szukaj
Sonda - akcje

  Jakie akcje posiadasz w swoim portfelu finansowym?

  • ALIOR BANK
  • ENEA
  • MBANK
  • PGNIG
  • TAURON

  Zobacz wyniki

Ciekawe video
Najnowsze komentarze
 • MrHubi o Złote Myśli
  Programy partnerskie są ciekawą formą zarobku na stronach internetowych. Trzeba tylko s...
 • Strategiusz o Pozycjonowanie stron internetowych
  Próbowałem jakiś czas temu pozycjonować swoją stronę internetową pensjonatu ale nie...
 • Masłowski P. o Leasing
  Przydałoby się auto w firmie, tylko muszę rozważyć czy bardziej będzie dla mnie korz...
 • Siedlewski o Firma w sieci
  Prowadzę już kilka lat firmę w sieci i jestem bardzo zadowolony. Akurat mnie się udał...
 • Mateuszello o Kredyty gotówkowe
  Niedawno władowałem się w kredyt gotówkowy i teraz mam przez to problemy. Z pensji nie...
Rynek i finanse kredyty gotowkowe firma w sieci leasing hipoteka pozycjonowanie stron internetowych a 2 zagadnienie finansowa tworzenie strony internetowej tworzenie prezentacji praca jako pisarz copywritting sprzedaz produktow a 3 zagadnienie finansowa a 2 adtaily zlote mysli program partnerski nazwa pl program afiliacyjny nazwa pl wspolpraca z allegro a 4 zagadnienie finansowa a 3 program partnerski helion lancuszki google adsense netshare pisanie artykulow a 5 zagadnienie finansowa a 4 programy partnerskie zaklady sportowe wlasna strona internetowa zalety pracy przez internet wady zarabiania w internecie a 6 zagadnienie finansowa a 5 jak zarabiac zarobki w internecie zarabianie w sieci na czym zarobic praca a 7 zagadnienie finansowa a 6 umowa o prace w internecie praca w internecie a prawo praca a dziecko artysta w internecie kazdy chcialby pracowac przez internet a 8 zagadnienie finansowa a 7 praca przez internet sposoby zarabiania przez internet zarabianie w internecie stala praca marzeniem wielu polakow polska krajem bezrobocia a 9 zagadnienie finansowa a 8 polska atrakcyjnym krajem dla mlodych dlaczego bezrobocie w naszym kraju spadlo w ostatnim czasie zagraniczne posrednictwo pracy czy anglia i stany zjednoczone to juz przezytek platna pomoc posrednika pracy a 10 zagadnienie finansowa a 9 czy warto szukac zatrudnienia w kraju czy warto poswiecac wszystko dla wyjazdy prasowe ogloszenia dla naiwnych kryzys na rynku pracy bezrobocie nie jedno ma imie a 11 zagadnienie finansowa a 10 zle warunki pracy darmowe szkolenia dla bezrobotnych szkolenia szansa dla pozostajacych bez pracy krotkotrwale zatrudnienia praca sezonowa dla nieletnich a 12 zagadnienie finansowa a 11 wyzysk polskich pracownikow czy warto pracowac na czarno umowa zlecenie zamiast umowy o prace jak poradzic sobie z kryzysem nie musisz kupowac samochodu bo go posiadac a 13 zagadnienie finansowa a 12 idealny zaklad pracy sposob na zarobek praca na etacie pisanie cv zadania pracodawcy a 14 zagadnienie finansowa a 13 bezrobocie gdzie chca pracowac kobiety obowiazki pracodawcy praca w nowej firmie co nalezy sie pracownikowi a 15 zagadnienie finansowa a 14 co robic w czasie szukania pracy najpopularniejsze kierunki ogloszenia o prace gdzie szukac pracy idealna praca a 16 zagadnienie finansowa a 15 kilka pytan z rozmow kwalifikacyjnych wymuszony urlop praca sezonowa nietypowe cv wyjazd do pracy kobiet za granice a 17 zagadnienie finansowa a 16 nauka jezyka najczestsze wymowki kiedy sie spoznimy rozmowa z pracodawca praca w domu pracujacy student a 18 zagadnienie finansowa a 17 praca w kraju kwitnacej wisni praca emerytow gdzie szukac dobrej pracy kredyty hipoteczne kredyty chwilowki a 19 zagadnienie finansowa a 18 kredyty samochodowe kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim czyli kredyty preferencyjne karta kredytowa i linia kredytowa kredyty konsolidacyjne a 20 zagadnienie finansowa a 19 kredyty obrotowe narodowy bank polski elastycznosc i ograniczenia rachunku i lokat rada polityki pienieznej rodzaje hipoteki zagadnienie finansowa a 20